Vsebine katedre

Prikaži vsebine za kategorijo:

Prikaži vse
Ambasadorji
Vtisi

Za obdobje:

Dr. Nina Gorenc zaključuje tromesečno gostovanje na univerzi La Sapienza v Rimu

Dr. Nina Gorenc zaključuje tromesečno pedagoško in raziskovalno gostovanje na univerzi La Sapienza v Rimu.

17. december 2019 | Aktualno, Novice

Lekt. dr. Nina Gorenc prejemnica fakultetnega priznanja

Lekt dr. N. Gorenc je 2. decembra 2020 prejela Zahvalo za prispevek za izjemno interdisciplinarno povezovalno delo med jezikoslovnimi in področnostrokovnimi vsebinami.

04. december 2019 | Novice

Novi strip lektorja Santiaga Martina Sancheza

Santiago Martin o svojem ustvarjanju in novem stripu v slovenjegraški knjižnici

21. november 2019 | Novice

Bi radi spoznali Francijo kot študijsko ali raziskovalno okolje?

Francoski inštitut in Karierni center Univerze v Ljubljani organizirata predstavitev študijskih in delovnih možnosti v Franciji.

21. november 2019 | Novice

Delegacija nemškega parlamenta in predstavitev štipendije IPS

Delegacija nemškega parlamenta bo v četrtek, 21.11.2019 ob 8.30 v pred. 15 predstavila štipendijo IPS. Vabljeni!

11. november 2019 | Novice

Vtisi ob obisku španskega diplomata na katedri za tuje strokovne jezike

Na povabilo našega lektorja Santiaga Martina, je 6. novembra 2019 našo fakulteto obiskal D. Martín Remón Miranzo s španskega veleposlaništva v Sloveniji. Njegovo predavanje za naše študente španščine je bilo zelo lepo sprejeto.

11. november 2019 | Novice

Predavanje španskega diplomata na FDV

Gospod Martín Remón, španski diplomat in namestnik španskega ambasadorja v Sloveniji bo v sredo, 6. novembra, gost na naši fakulteti. Udeležil se bo predavanja za tretji in četri letnik španščine pri lektorju Santiagu Martinu.

05. november 2019 | Obvestilo

Mednarodna poletna šola za študente FDV v Rusiji

V soorganizaciji Katedre za tuje strokovne jezike Fakultete za družbene vede ter Katedre za rusko kulturo Severo-kavkaške federalne univerze (SKFU) se je septembra 2019 v Rusiji izvedla mednarodna poletna šola za študente FDV pod imenom "Узнай Россию лучше “ (Bolje spoznaj Rusijo). Na šoli so sodelovali študentje mednarodnih odnosov FDV pod vodstvom lektorice za ruski jezik Larise Gabrovšek.

16. oktober 2019 | Novice

Intervju z lektorjem Santiagom Martinom na španskem radiu

Santiago Martin predstavlja Slovenijo, naše običaje in našo fakulteto na španskem radiu.

20. september 2019 | Aktualno

Okrogla miza o pomenu drugega tujega jezika

Katedra za tuje strokovne jezike je organizirala okroglo mizo o pomenu drugega tujega jezika. Nanjo so bili povabljeni tudi gosti, naši bivši diplomanti, ki so z nami delili svoje izkušnje.

04. junij 2019 | Obvestilo