Skoči do osrednje vsebine

Vabilo na okroglo mizo Kariera brez letnice: od predsodkov do produktivnosti


Spoštovane in spoštovani,

vljudno vas vabimo na okroglo mizo Kariera brez letnice: od predsodkov do produktivnosti, ki bo potekala v četrtek, 5. junija 2025, ob 10. uri v Centru Rog (Trubarjeva cesta 72, 1000 Ljubljana).

Sodelujejo: Mojca Žerak (predsednica Sindikata Mladi plus), Mitja Blažič (strokovni sodelavec Zagovornika načela enakosti), Ana Pleško (direktorica Simbioza Genesis) ter dr. Mirjana Ule (zaslužna profesorica FDV UL).

Mladi se v današnjem svetu negotovosti soočajo s številnimi izzivi, med bolj prezrtimi je mladizem, ki je oblika starostne diskriminacije usmerjena proti mladim. Mladizem se pogosto odraža v nepravičnem vedenju, ki vodi v občutke nemoči, strahu in nepomembnosti.

Z okroglo mizo želimo v javni prostor vpeljati razpravo o starostni diskriminaciji mladih in jo aktivno nasloviti z medgeneracijskim povezovanjem. Predstavljene bodo tudi ključne ugotovitve projekta Mladizem, starizem in medgeneracijsko povezovanje na poti do dela, pri katerem sodelujejo študentke_ti z družboslovnih področij pod pedagoškim mentorstvom prof. dr. Alenke Švab (FDV UL) in delovnim mentorstvom doc. dr. Otta Gerdine (OPRO). Več informacij o projektu najdete na tej povezavi.

Pridružite se nam pri razpravi in nam pomagajte osvetliti izzive, ki jih prinaša mladizem, ter poiskati konkretne rešitve za bolj vključujočo in povezano družbo. 

Posnetek zaslona 2025-05-29 182722


Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 29. maj 2025 | v kategoriji: Obvestila