Exploratory Social Network Analysis with Pajek (3rd Edition)

veliki-pajekII

Knjiga Exploratory Social Network Analysis with Pajek: Revised and Expanded Edition for Updated Software avtorjev Wouter de Nooy (Universiteit van Amsterdam), Andreja Mrvarja (Univerza v Ljubljani) in Vladimirja Batagelja (Univerza v Ljubljani) je ena izmed pomembnejših del na področju razumevanje analize socialnih omrežij. V razširjeni tretji izdaji delo predstavlja ključne vidike teorije, aplikacij in metod analize omrežij s programom Pajek. Knjiga je med drugim pomemben učni pripomoček za vse, ki se začnejo ukvarjati s proučevanjem analize socialnih omrežij, saj so v delu predstavljene tudi vaje in aplikacije metod z uporabo prosto  dostopnih podatkov in programa Pajek. Za naprednejše uporabnike programa Pajek pa delo prav tako ponuja pregled številnih metodoloških in programskih novosti.

Spletna stran tretje izdaje, ki vsebuje uvod, podatke in druge vire povezane s knjigo: http://mrvar.fdv.uni-lj.si/pajek/be3.htm

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 09. oktober 2016 | v kategoriji: Ključna dela