Dr. Tina Kogovšek v oddaji Glasovi Svetov na Radiu Ars

V oddaji Glasovi svetov z novinarko RTV Slovenija Urško Henigman so bili predstavljeni prvi celovitejši rezultati raziskave »Spolnost srednješolcev v Sloveniji: vedenje, zdravje, stališča«. V raziskavi so sodelovali Fakulteta za družbene vede Univerze v Ljubljani (dr. Tina Kogovšek, (vodja projekta), dr. Ivan Bernik, dr. Alenka Švab, dr. Valentina Hlebec, Maja Mrzel), Mirovni inštitut (dr. Roman Kuhar) in Nacionalni inštitut za javno zdravje (dr. Irena Klavs, Sonja Tomšič, Tanja Kustec). Rezultati na reprezentativnem vzorcu srednješolcev so pokazali, da mladi vstopajo s spolno življenje ob enaki starosti kot njihovi vrstniki v 90-ih letih 20. stoletja, da pa so odgovornejši (bistveno višja uporaba kontracepcije, predvsem kondoma), manj impulzivni ter da so njihove prve spolne izkušnje prijetnejše. Rezultati tudi kažejo, da obstaja velika potreba po celovitejši, bolj sistematični spolni vzgoji v šolah.
Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 06. september 2019 | v kategoriji: Obvestila