Dogodek o informacijski in kibernetski varnosti v akademskem okolju

Na Fakulteti za elektrotehniko Univerze v Ljubljani je v sredo, 16. 1. 2019, potekal dogodek o informacijski in kibernetski varnosti v akademskem okolju, ki se ga je udeležila tudi članica CMI Špela Orehek. Na dogodku so bili predstavljeni aktualni ključni izzivi kibernetske varnosti  ter trenutno stanje informacijske varnosti v Sloveniji. Vodja Univerzitetne službe za informatiko UL mag. Aleš Košir je izpostavil pomen zagotavljanja zadostnih človeških in tehničnih virov za povečevanje varnosti kompleksnega IKT sistema Univerze, kar je trenutno eden najbolj ključnih varnostnih problemov. Z razvojem in upravljanjem kompetenc informacijske varnosti pa se med drugim ukvarjajo tudi v podjetju Telekom Slovenije, kjer se, kot je povedal Primož Kučič, zavedajo varnostnih tveganj in svoje zaposlene na tem področju izobražujejo že nekaj časa. Dogodek se je zaključil s spoznanjem, da je na področju informacijske varnosti sodelovanje med akademskim okoljem in gospodarstvom zelo zaželeno.
Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 17. januar 2019 | v kategoriji: Obvestila