CMI na Raziskovalnem dnevu FDV

Na Fakulteti za družbene vede (FDV) se je 12. januarja 2017 odvil prvi Raziskovalni dan FDV. Prireditev se je pričela z okroglo mizo z naslovom Etika v znanosti s poudarkom na varstvu osebnih podatkov, nadaljevala pa s predstavitvijo centrov FDV. Med drugimi se je na stojnici predstavil tudi Center za metodologijo in informatiko (CMI). Poleg predstavitev posameznih članov centra in njihovih raziskovalnih področij, so bili predstavljeni tudi skupni dosežki skupine. Tako velja izpostaviti raziskave s področja analize so-avtorskih omrežij, raziskave s področja vedenja otrok na spletu ter raziskave v povezavi z e-zdravjem odraslih. Raziskovalna skupina ogromno pozornosti posveča tudi razvoju orodij in metodologij. Tako so bili predstavljeni: program Pajek (za analizo velikih omrežij), paketek blockmodeling za programski jezik R (za bločno modeliranje), spletna storitev CLAD (za metodo skladnega veriženja) in drugi.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 13. januar 2017 | v kategoriji: Obvestila