Skoči do osrednje vsebine

Zadnji PRGA dogodek in zaključni dogodek projekta ITHACA

Med 5. in 7. julijem je v nemškem Mannheimu v okviru projekta ITHACA (Interreg Europe) potekal zadnji, četrti Peer Review Assessment Event (PRGA) dogodek, združen z sklepnim dogodkom projekta. Projekt ITHACA, ki je trajal med leti 2017 in 2021 je bil lani podaljšan za dodatno leto, pri čemer so se projektni partnerji v zadnjem letu posvetili predvsem rešitvam, inovacijam in dobrim praksam na področju zdravstva in socialne oskrbe, ki so se pojavile oziroma je njihov razvoj spodbudila epidemija Covida-19.

Dogodka sta se skupaj z deležnikom Gregorjem Cuzakom (Zveza organizacij pacientov Slovenije) udeležili predstavnici Centra za družboslovno informatiko Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani, izr. prof. dr. Vesna Dolničar in Mojca Šetinc. Predstavniki gostujoče regije Baden Württemberg in gostje so na dogodku predstavili inovativne digitalne rešitve v zdravstvu in socialnem varstvu iz obdobja epidemije Covida-19, ki so zaposlenim na tem področju olajšale delo, hkrati pa so pomembno prispevale h kakovosti življenja njihovih uporabnikov. Predstavljene so bile tudi nekatere rešitve s področja digitalizacije procesov in podpore poslovnim procesom v času epidemije. Partnerji so dogodek in zelo uspešno šestletno skupno delo sklenili z željo, da se kmalu spet snidejo pri pripravi novih projektnih prijav.

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 12. julij 2022 | v kategoriji: Obvestila