Začetek projekta "Sovražni govor na spletnih družbenih omrežjih v Sloveniji"

V sredini aprila je potekal uvodni sestanek projekta "Sovražni govor na spletnih družbenih omrežjih v Sloveniji", ki ga koordinira Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede, Center za družboslovno informatiko, partnerja v projektu pa sta Inštitut za kriminologijo pri Pravni fakulteti v Ljubljani in Mirovni inštitut. Vodja projekta je dr. Vasja Vehovar.

Namen projekta je preučiti pojavnost sovražnega govora na družbenih omrežjih in odzivnost teh omrežij na prijave sovražnega govora. Med drugim bo projekt analiziral hitrost odstranjevanja vsebin s strani družbenih omrežij, njihovo odzivnost na prijave različnih prijaviteljev in deleže odstranitev posameznih primerov sovražnega govora.

Drugi tok dejavnosti bo obsegal primerjavo meril družbenih omrežij pri odstranjevanju prijav domnevnega sovražnega govora s kazensko-pravno ureditvijo na področju omejitve svobode govora v Sloveniji.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 20. april 2018 | v kategoriji: Obvestila