Uvodno srečanje projekta CoE AgeCare v mestu Jyväskylä na Finskem

Članica Centra za družboslovno informatiko (CDI) Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani dr. Simona Hvalič Touzery se je udeležila uvodnega srečanja projekta Centre of Excellence in Research on Ageing and Care (CoE AgeCare), ki je potekal od 29. do 31. oktobra 2018 v mestu Jyväskylä na Finskem. Organizatorji dogodka so dali poudarek na intenzivne delavnice, v katerih so se udeleženci seznanili s posameznimi delovnimi paketi projekta CoE AgeCare, delili svoje izkušnje in načrtovali prihodnje skupne aktivnosti. V krajšem sklopu predavanj so svoje raziskovalno delo predstavili trije ugledni raziskovalci na področju staranja in oskrbe v starosti: prof. dr. Anne Martin-Matthews (Kanada), dr. Giovanni Lamura (Italija), prof. dr. Britt Östlund (Švedska). Dogodka se je udeležilo 59 raziskovalcev iz 21-ih držav Evrope, Severne Amerike in Azije.

Projekt CoE AgeCare poteka v sodelovanju štirih raziskovalnih skupin iz Univerz Jyväskylä, Tampere in Helsinki ter v tesnem sodelovanju s široko mednarodno mrežo vodilnih raziskovalcev na področju starosti in staranja. CoE AgeCare deluje tudi kot mednarodna platforma za usposabljanje mladih raziskovalcev. Projekt vodi prof. dr. Teppo Kröger z Univerze Jyväskylä. Vodja četrte raziskovalne skupine ('Nove tehnologije, staranje in oskrba') je dr. Sakari Taipale z Univerze Jyväskylä, ki je tudi sodelavec in član programske skupine Centra za družboslovno informatiko (CDI) Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani.