Srečanje partnerjev projekta Cybersafe v Tartuju v Estoniji

V začetku meseca marca 2020 je v Tartuju v  Estoniji, potekalo srečanje partnerjev projekta Cybersafe. V okviru projekta bodo partnerji implementirali izobraževalno spletno orodje za šole, namenjeno preprečevanju spletnega nasilja nad dekleti.

ICDI - International Child Development Initiatives je predstavil Izobraževalni preventivni program za najstnike, Serious Games Interactive pa je partnerje informiral o napredku pri razvoju omenjenega spletnega orodja. Political Science - University of Tartu spremlja izvajanje pilotov v grških (izvaja jih Σύνδεσμος Μελών Γυναικείων Σωματείων Union of Women Association), italijanskih (izvaja jih Retesalute) in severnoirskih šolah (izvaja jih Nexus_NI). WAVE Network je partnerje informiral o diseminaciji projektnih rezultatov, medtem ko sta dr. Barbara Brečko, članica Centra za družboslovno informatiko (Univerza v Ljubljani, Fakulteta za družbene vede) in Naiste Tugi- ja Teabekeskus pripravila vsebinska gradiva (npr. Poročilo o spletnem nasilju nad ženskami in dekleti).

Drugi dan srečanja je bil namenjen izobraževanju izobraževalcev o tem, kako izvesti strukturirano pilotno intervencijo in evalvacijo intervencije.

Spletno orodje in projektni rezultati bodo na voljo na spletu vsem zainteresiranim deležnikom, šolam oziroma organizacijam, zato vas vabimo, da sledite projektu Cybersafe na družbenih medijih in se prijavite na novičnik projekta (http://eepurl.com/gl-slP).

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 11. marec 2020 | v kategoriji: Obvestila