Safe.si v 24.ur Inšpektor o problematiki pretirane izpostavljenosti zaslonom

V soboto 28. novembra je POP TV rubriko 24ur inšpektor, ki je sestavni del osrednje informativne oddaje 24ur, posvetil problematiki pretirane izpostavljenosti otrok in mladih napravam z zasloni in jo naslovil »Otroci in mladostniki pred ekrani«. V oddaji je sodeloval tudi Marko Puschner, sodelavec Točke osveščanja o varni rabi interneta Safe.si, ki deluje v okviru projekta Center za varnejši internet.

Različni sogovorniki v oddaji so opozorili na problematiko pretirane izpostavljenosti napravam z zasloni, ki je še posebej izrazita v času COVID-19 epidemije, ko pouk poteka na daljavo. Puschner je opozoril tudi na pasti in tveganja, s katerimi se otroci in mladostniki srečujejo, predvsem pa na varovanje zasebnosti in intime. V prispevku so prikazali tudi odlomke iz risank Ovce.sk, ki so med najbolj gledanimi video vsebinami na spletnem mestu Safe.si.

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 01. december 2020 | v kategoriji: Obvestila