Skoči do osrednje vsebine

Safe.si pripravil predavanje o varni rabi interneta v vrtcu za vzgojitelje

Točka osveščanja o varni rabi interneta Safe.si, ki deluje v okviru projekta Center za varnejši internet, ki ga izvaja Center za družboslovno informatiko Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani, je jesensko serijo spletnih predavanj zaključila 1. decembra s predavanjem za vzgojitelje. Beseda je tekla o tem, na kakšen način se brez uporabe naprav z zasloni v vrtcu pogovarjati o varni rabi interneta in o tem, na kaj morajo biti vzgojitelji pozorni, kadar uporabljajo internet in digitalne naprave.

Predavala sta Safe.si predavatelja dr. Benjamin Lesjak, ki je govoril predvsem o pravnih vidikih uporabe informacijsko komunikacijskih tehnologij v vrtcu in Marko Puschner, ki je govoril o tem, kdaj je primerno, da otroci začnejo uporabljati internet, kakšne so posledice uporabe in kako v delo z otroki vpeljati teme, ki so pomembne pri uporabi interneta. Predavanje si je 1. decembra v živo ogledalo več kot 80 vzgojiteljev.

Posnetek predavanja je dostopen na: https://safe.si/video/video-predavanja/varna-raba-interneta-vrtcu

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 07. december 2021 | v kategoriji: Obvestila