Skoči do osrednje vsebine

Raziskovalci CDI sodelovali na delavnici o metodologiji spletnega anketiranja

bolzano

Osrednja tema delavnice je bila posvečena izboljšanju kakovosti podatkov iz spletnih anket. V posameznih sekcijah se je obravnavalo podteme, kot so oblikovanje vprašalnika, uporaba parapodatkov, neverjetnostni vzorci, kombiniranje načinov anketiranja, ankete na mobilnih napravah ter sodelovanje v anketah in neodgovori. Vabljena predavanja so imeli prof. dr. Mick Couper in prof. dr. Fred Conrad (Universiy of Michigan), dr. Michael Bosnjak (Free University of Bozen – Bolzano) ter prof. dr. Stefano Maria Iacus (University of Milan), ki so tudi sodelovali kot razpravljavci na zaključni okrogli mizi na temo integracije velikega podatkovja z anketnimi podatki. Na programu je bilo sicer 26 prispevkov; med njimi so bile tudi štiri predstavitve raziskovalcev CDI, in sicer: Using computational linguistic resources to evaluate and improve survey questions (Ana Slavec in Vasja Vehovar), Investigating respondent multitasking in web surveys: comparison of self-reports and paradata indicators (Anže Sendelbah, Vasja Vehovar in Ana Slavec), Nonresponse problem in surveys of online communities: An experiment (Andraž Petrovčič in Katja Lozar Manfreda) ter Questionnaire length and breakoffs in web surveys: a meta study (Vasja Vehovar in Gregor Čehovin), ki so temeljile na empiričnih podatkih, zbranih z orodjem za spletno anketiranje 1KA.

Omeniti velja, da so sodelavci Katedre za družboslovno informatiko in metodologijo pred dvema letoma to delavnico organizirali v Ljubljani, že od prve delavnice v letu 2002 pa tudi vzdržujejo njeno spletno mesto (http://workshop.websm.org/).

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 11. december 2014 | v kategoriji: Obvestila, Sodelovanje