Skoči do osrednje vsebine

Prva magistrica na novem magistrskem programu Družboslovna informatika

Andreja Praček je 23. 6. 2022 uspešno zagovarjala magistrsko delo z naslovom Študentske evalvacijske ankete v globalnem kontekstu: Metodološki vidiki izvedbe in interpretacije rezultatov in s tem postala prva magistrica na novem 2-letnem magistrskem programu Družboslovna informatika, ki se je na Fakulteti za družbene vede začel izvajati v študijskem letu 2021/22.

Magistrsko delo, ki ga je Andreja Praček napisala pod mentorstvom prof. dr. Vasje Vehovarja, obravnava izvedbo in interpretacijo rezultatov Študentskih evalvacijskih anket med najuglednejšimi 1.400 univerzami po svetu in ju primerja glede na značilnosti teh univerz. Avtorica ugotavlja, da sta si izvedba in interpretacija med univerzami precej podobni, vendar se nemalokrat razlikujeta glede na dejavnike, kot so kontinent, način financiranja univerze, število vpisanih študentov, število članic univerze in vrsta študijskih programov, ki prevladujejo na univerzi.

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 30. junij 2022 | v kategoriji: Obvestila