Intervju z Uršo Valentič v reviji Ona

V zadnji novembrski številki revije Ona je objavljen intervju s sodelavko Centra za družboslovno informatiko, Uršo Valentič, koordinatorko Spletnega očesa, točke za prijavo sovražnega govora in posnetkov spolnih zlorab otrok na internetu.

V prispevku je predstavljeno delo Spletnega očesa, potek obravnave domnevno nezakonitih vsebin in aktualno stanje na omenjenem področju. Valentičeva izpostavi, da se je v času karantene povečalo tako število prijav sovražnega govora kot število posnetkov spolnih zlorab otrok. Predstavljena je tudi točka osveščanja o varni rabi interneta, Safe.si. V času šolanja na daljavo je varna raba interneta in družbenih omrežij izjemno pomembna, saj so otroci nevarnostim na internetu še bolj izpostavljeni.

V članku Urša Valentič spregovori tudi o svoji karierni poti, ki jo je začela kot novinarka na RTV Slovenija.

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 30. november 2020 | v kategoriji: Obvestila