Dr. Vesna Dolničar je bila gostja v oddaji Poročila ob petih na RTV Slovenija

Dr. Vesna Dolničar je bila 25. julija 2019 gostja v oddaji Poročila ob petih na RTV Slovenija. V prispevku je predstavila mednarodni projekt i-evAALution, v katerem kot partner sodeluje tudi Center za družboslovno informatiko UL, Fakultete za družbene vede.

Po besedah dr. Dolničarjeve so v okviru projekta integrirali tri tipe naprav, ki bodo starejšim osebam omogočile daljše samostojno življenje na domu. Prvi tip je varovalni telefon, ki ga je razvilo podjetje Eurotronik Kranj. Telefon z zaslonom na dotik je enostaven za uporabo in ima opomnike za zdravila. Drugi tip naprave je pametna ura, ki ima vgrajen senzor padca, tretji tip naprav pa so senzorji gibanja in luči, ki so nameščeni v domačem okolju.

Dr. Dolničarjeva je v prispevku izpostavila tudi, da v okviru projekta iščejo osebe starejše od 65 let, ki nimajo demence in živijo sami. Več informacij je dostopnih na http://bit.ly/2NgEnxb.

Vabljeni k ogledu prispevka.

Galerija

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 26. julij 2019 | v kategoriji: Obvestila