Prikaži obvestila za kategorijo:

Prikaži vse:
Povezave
Publikacije
Sodelovanje

Za obdobje:

Monografija »Web Survey Methodology« je prosto dostopna

Leta 2015 je pri založbi Sage izšla monografija z naslovom »Web Survey Methodology«. Avtorji monografije so dr. Mario Callegaro iz Googla dr. Katja Lozar Manfreda in dr. Vasja Vehovar iz UL, Fakultete za družbene vede, Centra za družboslovno informatiko. Gre za vodilno monografijo s področja metodologije spletnega anketiranja, ki je od februarja 2021 tudi prosto dostopna v PDF in EPUB3 formatu.

09. marec 2021 | Publikacije

Dr. Barbara Brečko objavila dva članka v posebni številki Teorija in praksa

Dr. Barbara Brečko, članica Centra za družboslovno informatiko, je kot soavtorica objavila dva članka v posebni številki revije Teorija in praksa. Prvi članek je napisala v soavtorstvu z dr. Tanjo Oblak Črnič, drugega pa z mag. Mašo Kolenbrand in dr. Tanjo Oblak Črnič.

22. februar 2021 | Publikacije

Objavljen članek v reviji The Information Society

Sodelavci Centra za družboslovno informatiko so objavili članek z naslovom »Measuring internet skills in a general population: A large-scale validation of the short Internet Skills Scale in Slovenia«. Prispevek predstavi validacijo anketne lestvice »Internet Skills Scale« (slov. Lestvica internetnih veščin) na podatkih iz Slovenije, s katero potrdili, da lestvica izkazuje ustrezno interno, diskriminanto in kriterijsko veljavnost.

20. januar 2021 | Publikacije

Vasja Vehovar je soavtor znanstvenega članka objavljenega v reviji Clinical Microbiology and Infection

Dr. Vasja Vehovar, član Centra za družboslovno informatiko, je sodeloval v prvi vse-nacionalni raziskavi, kjer so z uporabo verjetnostnega vzorčenja ocenili aktivne hude akutne okužbe dihal s koronavirusom SARS-CoV-2 in vzporedno spremljali celotno kohorto naslednjih 6 mesecev. Na podlagi raziskave so v znanstveni reviji Clinical Microbiology and Infection objavili članek z naslovom “Low prevalence of active COVID-19 in Slovenia: a nationwide population study of a probability-based sample”.

15. december 2020 | Publikacije

Dr. Simona Hvalič Touzery je objavila članek v znanstveni reviji Human Systems Management

Dr. Simona Hvalič Touzery, članica Centra za družboslovno informatiko UL FDV, je v soavtorstvu z dr. Brigito Skela-Savič in dr. Sanelo Pivač s Fakultete za zdravstvo Angele Boškin ter dr. Katarino Babnik s Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani v reviji Human Systems Management objavila članek z naslovom Measuring individual and work-related correlates of employees well-being with a short form of the psychological general well-being index : a pilot validation study in Slovenia.

16. november 2020 | Publikacije

Članek o družbeno nesprejemljivem diskurzu na Facebookovih straneh novičarskih portalov

Dr. Vasja Vehovar, član Centra za družboslovno informatiko, je v sodelovanju z Blažem Povžem, dr. Darjo Fišer, dr. Nikolom Ljubešićem, Ajdo Šulc in dr. Dejanom Jontesom v reviji Teorija in praksa objavil članek z naslovom »Družbeno nesprejemljivi diskurz na Facebookovih straneh novičarskih portalov«.

07. julij 2020 | Publikacije

Objavljen nov znanstveni članek v reviji New Media & Society

Dr. Darja Grošelj in dr. Andraž Petrovčič, člana Centra za družboslovno informatiko, FDV UL, sta v soavtorstvu z dr. Bianco C. Reisdorf z Univerze v Severni Karolini, USA, objavila članek z naslovom Going online on behalf of someone else: Characteristics of Internet users who act as proxy users.

03. julij 2020 | Publikacije

Dr. Sakari Taipale objavil članek v reviji Information & Management

Dr. Sakari Taipale, z Univerze v Jyväskyli in član Centra za družboslovno informatiko, je v reviji Information & Management objavil članek z naslovom “Robot acceptance model for care (RAM-care): A principled approach to the intention to use care robots”. Avtorji članka na podlagi raziskave predlagajo model, ki daje načelni pristop namenu uporabe oskrbovalnih robotov.

22. junij 2020 | Publikacije

Dr. Sakari Taipale objavil članek v reviji International Journal of Social Robotics

Dr. Sakari Taipale, član Centra za družboslovno informatiko, je v reviji International Journal of Social Robotics objavil članek z naslovom »Care Workers’ Readiness for Robotization: Identifying Psychological and Socio-Demographic Determinants«. Avtorji raziskave so identificirali psihološke in socio-demografske determinante povezane s pripravljenostjo na robotizacijo med poklicnimi finskimi negovalci.

22. junij 2020 | Publikacije

Izid zbornika Smart Living Forum 2019

Novembra 2019 je v Beljaku v Avstriji potekal Smart Living Forum 2019. Maja letos je bil objavljen zbornik dogodka, ki vključuje tudi rezultate dveh intervencijskih študij, ki so ju izvedli člani Centra za družboslovno informatiko.

04. junij 2020 | Publikacije