Skoči do osrednje vsebine

Za obdobje:

Odraščanje v vojaških družinah

V okviru projekta smo raziskovali odnose med starši in otroki ter dobrobit otrok v vojaških družinah, pri čemer smo uporabili različne metodološke pristope. Izvedli smo tudi poglobljene intervjuje s polnoletnimi otroki iz vojaških družin, ki so se izkazali kot dragoceno raziskovalno orodje, saj smo z njihovo pomočjo dobili podrobnejši vpogled v tiste vidike življenja v vojaških družinah, ki jih z anketo in ekspertnimi intervjuji nismo uspeli zajeti.

14. junij 2022 | Vsebinske ugotovitve

Zaključne ugotovitve projekta

Z namenom predstavitve ključnih ugotovitev projekta je raziskovalna skupina pripravila knjižico, ki predstavlja namen, metodologijo in ključne ugotovitve.

10. junij 2022 | Vojaške družine

LETNO SREČANJE COST MREŽE IGCOORD

Na Fakulteti za družbene vede je 26. in 27. maja 2022 potekalo letno srečanje COST mreže “Intergovernmental coordination from local to European governance” (CA20123), ki se ga je udeležilo 55 raziskovalcev iz 23 evropskih držav, preko spletnih orodij pa je bilo prisotnih še 48 raziskovalcev. Slovenska predstavnika v omenjeni mreži sta prof. dr. Žan Jan Oplotnik iz EPF Maribor in prof. dr. Miro Haček iz FDV, ki je sestanek tudi organiziral. Letno srečanje je obsegalo sestanek Management Committeeja (MC), v katerem sta po dva predstavnika vsake države članice COST, srečanja štirih delovnih skupin ter srečanje jedrne skupine (Core Group), ki COST akcijo tudi vodi. Več o COST akciji na https://igcoord.eu/

30. maj 2022 | Obvestila

Prispevek v knjigi o volilnih sistemih na subnacionalnih ravneh oblasti v evropskih državah

Pri ugledni založbi Routledge je nedavno izšla obsežna večavtorska knjiga, ki vsebuje kar 42 poglavij, v katerih avtorji iz skorajda vseh evropskih držav analizirajo volilne sisteme, ki se uporabljajo za izvolitev različnih političnih organov na regionalnih in lokalnih volitvah.

15. marec 2022 | Obvestila

Bosansko-hercegovski mediji poročajo o projektu Anksioznost miru

Številni bosansko-hercegovski mediji, kot so Anadolu Agency, Buka, Sarajevo Times, Hayat, Dnevni Avaz in Slobodna Bosna, poročajo o projektu Anksioznost miru.

07. februar 2022 | Anksioznost miru

Mentalno zdravje

Danes vam predstavljamo ugotovitve o depresiji in posttravmatskem stresnem sindromu (PTSD) v vojaških družinah in v civilnem vzorcu. ​

04. januar 2022 | Vsebinske ugotovitve