Skoči do osrednje vsebine

Etične smernice za rabo UI v odnosih z javnostmi

Upravni odbor Mednarodnega združenja za odnose z javnostmi (IPRA) je pod vodstvom predsednice Nataše Pavlović Bujas ustanovil odbor za pripravo etičnih smernic za uporabo umetne inteligence (AI) v komuniciranju. Člani so: prof. dr. Dejan Verčič, Univerza v Ljubljani, Slovenija, prof. dr. Flora Hung-Baesecke, Univerza za tehnologijo Sydney, Avstralija, dr. Marko Selaković, S P Jain School of Global Management, ZAE, prof. dr. Yang (Alice) Cheng, Državna univerza NC, ZDA, prof. dr. Ana Tkalac Verčič, Univerza v Zagrebu, Hrvaška, dr. Nikolina Ljepava, Ameriška univerza v Emiratih, ZAE, ga. Svetlana Stavreva, mag., DipM, nekdanja predsednica IPRA in članica upravnega odbora Mednarodnega združenja za odnose z javnostmi.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 08. marec 2024 | v kategoriji: Obvestila