Konferenca Gender Differentiation in Media Industries

Na mednarodni konferenci Gender Differentiation in Media Industries, ki je v organizaciji Mirovnega inštituta in Fakultete za družbene vede 14. in 15. junija 2018 potekala na FDV, sta sodelovala tudi člana našega centra: Maruša Pušnik in Dejan Jontes.

Udeleženke in udeleženci so razpravljali o spolnih neenakostih na preseku medijske politike, produkcije, reprezentacije in potrošnje. 30 govorcev in govork iz 12 držav je analiziralo medijske politike in ugotavljalo njihove učinke na spolno diferenciacijo novinarskega dela, izpostavili so neenakosti v medijski distribuciji, analizirali občinstva ter normiranje femininosti in maskulinosti v medijskih tekstih ter podobah. Konferenca je del temeljnega raziskovalnega projekta, ki ga financira Agencija za raziskovalno dejavnost RS.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 28. junij 2018 | v kategoriji: Obvestila