Obisk kolegov z Oddelka za sociologijo Univerze v Gradcu

obisk_iz_Gradca

V ponedeljek, 13. novembra 2017, smo na Centru za raziskovanje javnega mnenja gostili kolege z Oddelka za sociologijo Univerze v Gradcu. Obiskala nas je skupina petih raziskovalcev, ki se ukvarja z mednarodnim primerjalnim raziskovanjem in s katero sodelujemo v okviru mednarodnega programa ISSP. Med gosti sta bila tudi profesorja Franz Höllinger  (vodja raziskovalne skupine) in Markus Hadler (predstojnik Oddelka za sociologijo na Univerzi v Gradcu). Osrednji del obiska je bil namenjen pripravi monografije (zbornika prispevkov) na temo družbenih neenakosti v Avstriji in Sloveniji. Na delovnem sestanku za pripravo monografije so poleg raziskovalcev in raziskovalk s CJMMK sodelovali tudi nekateri drugi kolegi in kolegice z oddelka za sociologijo FDV. Med obiskom so se gostje sestali tudi s člani Arhiva družboslovnih podatkov, ki so gostom iz Gradca (ki so prav v tem času naredili prve korake v delovanju graške podružnice avstrijskega arhiva) posredovali svoje izkušnje ob dvajseti obletnici prvih začetkov delovanja ADP na FDV.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 16. november 2017 | v kategoriji: Dogodek, Mednarodno