Prikaži obvestila za kategorijo:
Za obdobje:
RSS
Z razumevanjem izzivov, ki jih prinaša tehnologija, lahko podjetja okrepijo sodelovanje, zmanjšajo stres pri zaposlenih in povečajo splošno učinkovitost delovanja
V raziskavi je predstavljeno orodje za merjenje in izboljšanje digitalnega komuniciranja, s katerim lahko razumemo odnos zaposlenih do digitalnih orodij.
Nova izdaja revije Social Politics osvetljuje prehode skozi perspektivo spola
Prof. dr. Aleksandra Kanjuo-Mrčela in dr. Ana Laura Rodriguez-Gusta v uvodnem prispevku predstavita analizo družbenih, političnih in ekonomskih prehodov ter njihovih učinkov na enakost spolov v Latinski Ameriki in postsocialistični Evropi.
V državah v razvoju je trajnost povezana z moralno odgovornostjo in skupnostjo, v razvitih državah pa stvar individualne izbire
Raziskava proučuje, kako potrošniki v razvitih in razvijajočih se državah dojemajo trajnostno potrošnjo prehrambnih izdelkov ter kako na to vplivajo lokalni konteksti.
Evropska družboslovna raziskava: 250.000 registriranih uporabnikov po svetu – več kot 5.000 v Sloveniji!
Gre za metodološko najzahtevnejšo in večkrat nagrajeno mednarodno raziskavo, katere partnerji v Sloveniji so člani Centra za raziskovanje javnega mnenja in množičnih komunikacij.
Strpna in sočutna komunikacija med mladimi spodbuja spoštovanje, razumevanje ter mirno reševanje sporov
V znanstveni monografiji Sočutni jezik med mladimi si lahko prebere tudi prispevke znan. sod. dr. Barbare Brečko, doc. dr. Marjana Cugmasa, prof. dr. Metke Kuhar in prof. dr. Dejana Verčiča.
S problemskim učenjem bodo raziskovali odnose med mladimi in starejšimi
Namen projekta Mladizem, starizem in medgeneracijsko povezovanje na poti do dela je ustvariti bolj vključujočo družbo, kjer starost ne bo ovira, temveč priložnost za sodelovanje in učenje med generacijami.
Neodločeni glede cepljenja potrebujejo usmerjene strategije za večjo samozavest pri zdravstvenih odločitvah
Študija, ki je temeljila na integriranem modelu Zdravstvenega prepričanja (HBM) in Teorije načrtovanega vedenja (TPB), je raziskovala ključne dejavnike, ki oblikujejo namen in vedenje glede cepljenja med mladimi, starimi od 15 do 30 let.
Mladi se večinoma zavedajo digitalne obdelave svojih podatkov in kaj to pomeni za njihovo zasebnost
V študiji o zasebnosti na spletu, mladih in upodatkovanju asist. Katja Koren Ošljak raziskuje dojemanje spletne zasebnosti mladih v štirih različnih državah.
Izšel je zbornik Izzivi trajnostnemu razvoju Slovenije
Interdisciplinarno delo združuje prispevke strokovnjakov z različnih znanstvenih področij, pri čemer obravnava ključna vprašanja trajnostnega razvoja v Sloveniji.
Slovensko poslovno okolje izgublja prednosti za privabljanje tujih neposrednih investicij
Glede na napovedi iz leta 2022 so za več kot 11 % upadli širitveni načrti tujih investitorjev v Sloveniji. Zmanjšala se je tudi vloga slovenskih podjetij v multinacionalnih mrežah, vendar slovenska podjetja v teh mrežah še vedno večinoma igrajo razvojno vlogo.
Evropska unija lahko državam zagotovi ali odvzame ontološko varnost
V znanstvenem članku je na primeru pristopnega procesa Severne Makedonije k EU pojasnjen vpliv EU na ontološko varnost držav kandidatk.
Resna igra kot učinkovito orodje za preprečevanje spletnega nasilja
Avtorji članka ocenjujejo učinke preventivnega programa, ki je bil razvit v okviru projekta CyberSafe in temelji na resni igri (CyberSafe Tool) v kateri je obravnavano spletno nasilje nad ženskami in dekleti.