Za obdobje:

Objavljeni izsledki raziskave o življenju vojaških družin v času prvega zaprtja države zaradi pandemije

Avtorice pritrjujejo mednarodnim podatkom iz civilnega okolja, ki ugotavljajo, da so v času zaprtja držav levji delež skrbstvenih, gospodinjskih in šolskih obveznosti prevzele ženske, matere.

11. oktober 2021 | Raziskave

Večina mladih cepljenju ne nasprotuje

Center za socialno psihologijo Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani predstavlja prve izsledke raziskave o odzivih mladih na epidemijo in ukrepe ter o odnosu mladih do cepljenja. Raziskava temelji na reprezentativnem vzorcu oseb, starih med 15 in 30 let. Mladi večinsko cepljenju ne nasprotujejo, izrecno ga zavrača 30 odstotkov.

08. september 2021 | Raziskave, FDV

Raziskava: Vsakdanje življenje gejev in lezbijk, 2003

Namen raziskave je bil pridobiti prve sistematične podatke o vsakdanjem življenju gejev in lezbijk, ki predstavljajo raziskovalno težko dostopno oz. skrito socialno manjšino. Cilj je bil ugotoviti, kakšne so socio-demografske značilnosti te populacije ter s katerimi problemi se v vsakdanjem življenju srečujejo zaradi svoje spolne usmerjenosti.

31. januar 2021 | Raziskave