Skoči do osrednje vsebine

Zbiranje humanitarne pomoči na FDV

Zagotovo spremljate drastično poslabšanje varnostne situacije v Ukrajini in nastajajočo humanitarno krizo evropskih razsežnosti.
Obveščamo vas, da na pobudo študentov obramboslovja, ki so navezali stik s slovensko Karitas, na fakulteti pričenjamo z zbiranjem humanitarne pomoči za prizadete družine in posameznike. V dogovoru oziroma po posvetu s Karitas je bil oblikovan naslednji seznam potrebščin:

- suho ali trajno ter dobro zapakirana osnovna živila, ki ne potrebujejo hlajenja (moka, testenine, mleko, olje, otroška hrana, konzerve-pašteta, ribe, narezek…),
- higienski pripomočki (pralni prašek, univerzalno čistilo, milo in šampon za osebno nego, pasta in ščetke),
- higienski robčki in plenice,
- voda v plastenkah,
- oblačila za otroke, bombažne posteljnine, novo spodnje perilo in nogavice,
- spalne vreče.

Humanitarna pomoč se bo zbirala v sejni sobi AP-19. V času uradnih ur se za predajo pomoči obrnite na ga. Judito Goričar (ki ima pisarno ob tej sobi) ali v dekanat. Izven uradnih ur pa na recepcijo FDV.

V kolikor ste pripravljeni kaj od navedenega darovati, so vrata te sobe odprta. Ko se bo nabrala dovolj velika količina potrebščin, bomo poskrbeli za transport do Karitas.

Zahvaljujemo se vam za kakršnokoli pomoč.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 28. februar 2022 | v kategoriji: