Vojaški tabor 2021

Predstavniki fakultet so si v petek, 16. julija, ogledali vojaški tabor na vadišču Mačkovec pri Bohinjski Beli in prikazne vaje, ki so jih ob koncu usposabljanja izvedli udeleženci letošnjega vojaškega tabora, med njimi šestnajst študentov FDV.

Slovenska vojska je tokrat za študente izvedla že 22. vojaški tabor, ki je potekal od 5. do 18. julija. Študenti na taboru spoznavajo osnove vojaških veščin ter vojaškega dela in življenja. Za mnoge udeležence je to način učenja in tudi druženja, za nekatere preverjanje, ali je vojaška kariera za njih prava izbira, nekateri študenti z udeležbo na vojaškem taboru opravijo praktični del strokovne prakse, za vse pa vojaški tabor predstavlja zanimivo in posebno življenjsko izkušnjo.

Organizacija vojaškega tabora je v rokah Šole za častnike iz Centra vojaških šol Slovenske vojske, pri izvedbi tabora pa poleg Šole za častnike sodeluje še vrsta enot in služb Slovenske vojske.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 19. julij 2021 | v kategoriji: