Vojaški tabor 2020

VT2020_razvoj

Tudi letos so se študenti, polnoletni dijaki in celo drugi državljani do starosti 27 let lahko udeležili dvotedenskega vojaškega tabora, kjer so spoznavali splošne vojaške predpise in postrojitvena pravila, osebno orožje s poukom streljanja, taktiko z osnovami preživetja in bojevanja na bojišču, metodiko vojaškega usposabljanja z osnovami vojaškega voditeljstva, športno vzgojo in še nekatere druge vsebine in aktivnosti. Na vojaškem taboru je bilo letos skoraj 90 udeležencev, med njimi tudi študenti obramboslovja in študenti drugih programov na FDV.

V petek, 17. julija 2020, je bila na vadišču Mačkovec pri Bohinjski Beli predstavitev tabora in prikaz, česa so se udeleženci v dveh tednih usposabljanja naučili. Predstavitve so se udeležili vodstvo Centra vojaških šol in Šole za častnike, ki je operativni izvajalec tabora, novinarji in snemalci ter dekani in drugi predstavniki nekaterih fakultet v Sloveniji, katerih študenti so bili udeleženci tabora. S FDV sta se predstavitve udeležila prof. dr. Iztok Prezelj in doc. dr. Maja Garb s Katedre za obramboslovje.

Več o vojaškem taboru si lahko preberete na straneh:

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 21. julij 2020 | v kategoriji: FDV