V prvem tednu oktobra smo počastili upokojitve dveh sodelavk in sodelavca

Na slavnostni seji senata, ki je potekala v ponedeljek, 2. oktobra, smo poleg slavnostne predaje dekanskih insignij počastili tudi odhoda v pokoj dveh dolgoletnih sodelavcev fakultete, prof. dr. Ivana Bernika in doc. dr. Alojzije Židan. Njun pomemben prispevek k pedagoškem in drugem delu v okviru akademske skupnosti fakultete in pomen njunega dela v družbi je predstavil predstojnik Katedre za analitsko sociologijo izr. prof. dr. Samo Uhan (predstavitvi njunega dela si lahko preberete v priponkah).

Na kolegiju dekanje pa smo v četrtek počastili upokojitev sodelavke Irme Vidmar Vozelj, ki je svoje sodelovanje s fakulteto zaključila po 23 letih. Iz nagovora glavnega urednika Teorije in Prakse prof. dr. Antona Grizolda: "Od leta 1984, ko si se, draga Irma, zaposlila pri nas, si prebrala nekaj več kot 1980 člankov, 3960 recenzij oz. prikazov in poslala v tiskarno čez 200 številk revije Teorija in praksa. Z revijo si dihala, skrbno varovala recenzentske postopke in z neizmerno skrbnostjo, vestnostjo, zanesljivostjo in prijaznostjo zaslužno soustvarjala kakovost današnje revije."

Hvala vsem za vaš prispevek in veliko lepega tudi v bodoče.

Fotografije: Urban Resnik