V ospredju letošnje Noči raziskovalcev 100. obletnica Univerze v Ljubljani

NR_2Zadnji petek v septembru so v 22 krajih po Sloveniji v okviru Evropske noči raziskovalcev potekali številni dogodki, v ospredju katerih je bila znanost. Fakulteta za družbene vede se je promociji znanosti pridružila s predstavitvijo na Novem trgu v Ljubljani v okviru Znanstvenega bazarja. V vseslovenski akciji smo tako za en dan organizacije, ki se ukvarjamo z znanostjo in raziskovanjem, znanost dobesedno pripeljale na ulice.

Na Novem trgu v Ljubljani so se odvijale aktivnosti v organizaciji Filozofske fakultete Univerze v Ljubljani pod skupnim imenom: Noč raziskovalcev. Humanistika, to si ti! Letos so bil vsi dogodki posvečeni 100. obletnici Univerze v Ljubljani.  Na stojnicah smo svoje raziskovalne projekte predstavljale nekatere fakultete in druge znanstvenoraziskovalne institucije, na glavnem odru pa so se vrstile razprave in predstavitve projektov. Še posebej zanimivo je bilo v Hiši Evropske unije, kjer je imela med drugim osrednje predavanje prof. dr. Aleksandra Kanjuo Mrčela: Izziv danes niso inovacije ali njihovo pomanjkanje, izziv danes je pozicioniranje in integracija družboslovnega in humanističnega znanja z ostalimi tehničnimi znanji, ki definirajo napredek družbe.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 01. oktober 2019 | v kategoriji: FDV