Umrl je zasl. prof. dr. Stane Južnič

Z žalostjo vas obveščamo, da je preminil spoštovani kolega zasl. prof. dr. Stane Južnič. Pogreb bo v soboto, 9. novembra 2013, ob 13. uri v Fari, Kostel.

Zasl. prof. dr. Stane Južnič se je na Fakulteti za družbene vede zaposlil leta 1967. V letih 1976 in 1977 je bil dekan naše fakultete.

Leta 1974 je bil izvoljen v rednega profesorja in poučeval predmeta Socialna in politična antropologija ter Novejša politična zgodovina z zgodovino delavskega gibanja. Z znanstveno-raziskovalnim delom se je začel ukvarjati že v službi Zveznega sekretariata za zunanje zadeve. Na Inštitutu za mednarodno politiko in gospodarstvo v Beogradu je sistematično proučeval Latinsko Ameriko in se ukvarjal s širšimi problemi dežel v razvoju. Rezultati njegovega dela so skoncentrirani  v dveh knjigah o Latinski Ameriki in večjem številu monografij. Na FDV velja za pionirja in starosto preučevanja in poučevanja socialne in politične antropologije.

V našem skupnem spominu in v zgodovini Fakultete za družbene vede bo ostal kot izjemna in plemenita osebnost.

Žalna seja bo v četrtek, 14. novembra 2013, ob 13. uri v senatni sobi Fakultete za družbene vede.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 06. november 2013 | v kategoriji: Obvestila