Udeleženci poletne šole Migracije po morju in kopnem v države EU obravnavali različne vidike migracij

DSC07891

Med 1. in 4. julijem je na Fakulteti za družbene vede potekala poletna šola v soorganizaciji CIFE (Center International de formation européenne) z naslovom Migracije po morju in kopnem v države EU (Migrations maritimes et terrestres vers l'Europe). Poletne šole se je udeležilo 11 udeležencev iz šestih držav. Predavali so predavatelji iz Univerze v Toulonu, univerze Tarbiat Modares iz Teherana in predstavnik iz prakse, in sicer kriminalistične policije iz Marseilla. Obravnavali so različne vidike migracij: varnostne vidike, evropski pristop do migracij po morju in kopnem, pravni status legalnih migrantov, pravne vidike in nadzor pri prehajanju meja EU, vplive migracij na gospodarstvo EU ter vidike migracij in zunanje politike EU.

Udeleženci poletne šole so en dan preživeli v Piranu, kjer so obiskali Evro-sredozemsko univerzo.

Podrobnejše informacije o poletni šole najdete na spletni strani: https://www.cife.eu/en/4/adriatic-sea-summer-university_178-1.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 08. julij 2019 | v kategoriji: FDV