Socioiogi in sociologinje Fakultete za družbene vede na konferenci ESA

3

Med 20. in 23. avgustom 2019 je v Manchestru (VB) potekala 14. konferenca Evropskega sociološkega društva (ESA) pod naslovom "Europe and Beyond: Boundaries, Barriers and Belonging". Konferenca je odprla prostor za predstavitve socioloških raziskav in teoretskih refleksij sodobnih perečih družbenih vprašanj v Evropi in svetu. Tema konference je pozvala k premisleku o družbenih neenakostih, k izzivanju prevladujočega diskurza ter rekonceptualizaciji nekaterih družbenih fenomenov, s ciljem razumeti, kako sociologija prispeva (tako v teoriji, kot v praksi) k zavedanju in premisleku o „mejah“, „ovirah“ in “pripadnosti”.

Več o konferenci, programu in sodelujočih najdete tukaj.

Konference so se udeležili številni slovenski sociologi in sociologinje; tako s Fakultete za družbene vede kot tudi člani in članice Slovenskega sociološkega društva.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 29. avgust 2019 | v kategoriji: FDV