Simpozij ob izidu zbornika Mediji in spol

Mediji in spol_1

Ob izidu zbornika Mediji in spol (ur. dr. M. Pajnik in dr. B. Luthar, FDV, 2019) in ob zaključku triletnega temeljnega raziskovalnega projekta Spolna diferenciacija v medijski industriji je na FDV v ponedeljek, 13. maja, potekal dobro obiskan simpozij, na katerem so avtorice in avtorja predstavili ključne ugotovitve iz zbornika. Projekt Spolna diferenciacija v medijski industriji je potekal v izvedbi Mirovnega inštituta in Fakultete za družbene vede, sofinancirala pa ga je Agencija za raziskovalno dejavnost.

Na simpoziju so bili predstavljeni izsledki raziskave, zbrane v zborniku, s poudarkom na analizi procesov spolne diferenciacije v medijih na primeru televizije v Sloveniji. Analizo uspoljenosti medijev na ravni makrostruktur digitalnega kapitalizma, mezoorganizacijske ravni institucij ter na mikroravni ritualnega uprizarjanja novinarskih konvencij smo izhodiščno utemeljili na teoretskih premisah feministične politične ekonomije komuniciranja.

Knjiga je dostopna v spletni knjigarni FDV.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 13. maj 2019 | v kategoriji: FDV