Pomoč pri izobraževanju na daljavo

Ker smo od 16. 3. 2020 na Univerzi v Ljubljani, da bi zajezili širjenje  koronavirusa SARS-CoV-2, prešli na izobraževanje na daljavo, smo zagotovili tudi pomoč študentom in študentkam pri izobraževanju na daljavo (npr. kako oddajati gradiva v spletno učilnico, kako reševati naloge ipd.). Svetujejo vam študenti Pedagoške fakultete UL, smer poučevanje računalništva. Pomoč je zagotovljena vsak delovni dan, od 9.00 do 18.00. Če imate kakšno vprašanje oz. naletite na težavo z uporabo spletne učilnice oz. drugih oblik študija na daljavo,  lahko svoje vprašanje pošljete na elektronski naslov DigitalnaUL.Studenti@pef.uni-lj.si.

Tudi storitve knjižnice ODKJG potekajo na daljavo. Pri vseh članih z izposojenim gradivom na dom smo podaljšali rok vračila do 15. aprila. Podatke o izposojenem gradivu lahko preverite v COBISS+ pod Moje knjižnice. Do nadaljnjega so članom na voljo naslednje storitve na daljavo:

• odgovarjanje na vprašanja, podaljševanje gradiva in urejanje oddaljenega dostopa po telefonu št. (01) 580 51 52 in po elektronski pošti izposoja.odkjg@fdv.uni-lj.si;
  • informacijsko svetovanje, bibliografija raziskovalcev, dogovorjeni e-tečaji knjižnice pri predmetih na fakulteti po telefonu št. (01) 580 51 52 in po elektronski pošti knjiznica@fdv.uni-lj.si).

Oddaljeni dostop do e-virov od doma je mogoč prek Digitalne knjižnice UL.

Prosimo vas, da ostanete doma in ravnate po navodilih pristojnih institucij. Poskrbite za svoje zdravje in zdravje svojih bližnjih. Ravnajte odgovorno do soljudi in celotne družbe.

Želimo vam veliko zdravja, izkoristite čas za študij in iskreno upamo, da se čim prej vidimo v prostorih naše fakultete.

Situacije velikih sprememb oz. izrednih razmer, v katerih se nahajamo, so situacije, na katere se ne moremo povsem vnaprej pripraviti. Ob njih se lahko soočamo z različnimi (nepričakovanimi) odzivi pri nas samih ali pri drugih. Velike spremembe so lahko tudi vir stiske in občutka kaosa. Včasih lahko že to, da o značilnostih odzivanja ljudi v izrednih razmerah nekaj malega vemo in da smo hkrati v stiku z aktualnim dogajanjem ter spremljamo aktualne usmeritve in priporočila, pomaga k organizaciji in ohranjanju upanja. S tem namenom ponujamo v branje naslednji zapis, ki je nastal kot odziv na opažene in izražene stiske in dileme ljudi v zadnjih nekaj dnevih.

Psihosocialna svetovalnica za študentke in študente deluje tudi v času fizične zaprtosti stavb. Študenti se lahko naročte po elektronski pošti, svetovanje pa bo omogočeno po Skypu oz. na kakšen drug način, ki bo dogovorjen med svetovalcem in študentom. Povezava do spletne strani svetovalnice: http://www.pef.uni-lj.si/894.html

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 16. marec 2020 | v kategoriji: FDV, fdv