Prijavite se na pilotski spletni izobraževalni program 8 evropskih univerz

KAJ?
 Pilotski virtualni izobraževalni program "Perspectives on the European crisis"
KDAJ? september 2013 – januar 2014
ZA KOGA? Program je namenjen magistrskim študentom, absolventom in študentom 4. letnika dodiplomskega študija
ŠOLNINA? Šolnine ni.
ROK PRIJAVE?
Zadnji rok za prijavo: 10. september  2013

Prijavite se na prvi pilotski izobraževalni program, ki se bo na spletni strani www.sharingperspectivesfoundation.com izvajal od septembra 2013 do januarja 2014. Število mest je omejeno, zato pohitite s prijavo.

Gre za prvi t.i. Virtual Exchange program, pri katerem sodeluje 8 evropskih univerz, z Univerze v Ljubljani pa bodo svoja predavanja prispevali profesorji Fakultete za družbene vede, in sicer za naslednja področja in teme:

1.tema: The economic crisis. Podtema: case study.
Asist. Marko Lovec: The Eastern Perspective, the case of Slovenia.

2. tema: The political/institutional crisis. Podtema: Debates & dilemmas after enlargement.
Doc. dr. Ana Bojinović Fenko: (De)Europeannization of Balkans through EU enlargement policy.

3. tema: The socio-cultural crisis. Ključne besede: European citizenship: relationship EU-citizens, belonging, identity, Europe’s basic values, social cohesion, participation and democracy in Europe.
Doc. dr. Samo Uhan: European citizenship: The National Context of a Post-National Citizenship.

4. tema: The socio-cultural crisis. Ključne besede: Populism: Nationalist backlash, xenophobia, extreme right, Europhobia.
Red. prof. dr. Mitja Velikonja: Potentials and Failures of European Idea.

Program je namenjen magistrskim študentom, z Univerze v Ljubljani pa se lahko v program vključite tudi študenti  4. letnikov dodiplomskega študija.

Sodelujoče univerze:
Aristotle University of Thessaloniki (Grčija)
University of Padova (Italija) Autonomous
University of Madrid (Španija)
University of Hamburg (Nemčija)
Montesquieu Institute (Leiden University) (Nizozemska)
University of Helsinki (NES) (Finska)
University of Tartu (EuroCollege) (Estonija)
University of Ljubljana

Dva najboljša študenta
 z vsake univerze bosta nagrajena udeležbo na večdnevni konferenci v Bruslju, kjer bosta lahko predstavila svoje delo evropskim odločevalcem, novinarjem in lobistom.

Sodelujoči študenti boste lahko po dokončanju e-študija uveljavljali osvojene ECTS točke za priznavanje predmeta Aktualni problemi Evropske unije na programu Evropske študije in pri ostalih relevantnih predmetih tega in drugih študijskih programov na FDV.

Sharing Perspectives Foundation je neprofitna nevladna organizacija, ki študentom in univerzam s celega sveta ponuja priložnost seznanjanja a aktualnimi svetovnimi krizami. S svojimi programi želijo spodbuditi študente in akademike k novim oblikam učenja prek novih tehnologij, medijev in socialnih omrežij. Njihove spletne učilnice postanejo prostor za srečevanje teorije in prakse in kraj za medkulturno izmenjavo znanj.

Za več informacij o programu se lahko obrnete na doc. dr. Ano Bojinović Fenko na naslov Ana.Bojinovic@fdv.uni-lj.si

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 28. avgust 2013 | v kategoriji: Obvestila