Predstavitev mednarodnih izmenjav v Mednarodnem tednu FDV

Mednarodni teden na FDV2018-11-22-100726Med 19. in 23. novembrom 2018 smo na FDV organizirali mednarodni teden z namenom vzpodbujanja mednarodnih izmenjav. Organizirali smo različne dogodke, tako na ravni fakultete kot po posameznih katedrah. Na četrtkovem osrednjem dogodku, imenovanem Mednarodni sejem, so zainteresirani študenti dobili informacije o izmenjavi, partnerskih univerzah ter življenju v tujini iz prve roke, saj so na stojnicah sodelovali študenti, ki so že bili na izmenjavi, in tuji študenti iz partnerskih univerz. Na dogodku “Zakaj po mednarodne izkušnje?”, ki smo ga izvedli na ta dan v dopoldanskem in popoldanskem času, smo študentom pojasnili, kakšne so prednosti izmenjav v tujini in kakšne možnosti ponuja FDV. Ves teden pa so potekali podobni dogodki tudi na katedrah, kjer so poleg predstavnice mednarodne pisarne in predstavnikov kateder za mednarodno sodelovanje sodelovali tudi študentje, ki so že uspešno opravili študijsko mobilnost, in na podlagi svojih izkušenj navdušili študente, ki svojo mednarodno študijsko pot šele pričenjajo.

Na fakultetnih spletnih straneh so objavljeni trije razpisi mednarodnih izmenjav, na katere se študenti lahko prijavijo za naslednje študijsko leto, in sicer Erasmus+ študijska mobilnost, Erasmus+ praktično usposabljanje ter študijska mobilnost v okviru bilateralnih pogodb z državami izven EU. Mednarodna pisarna bo v sodelovanju s Službo za mednarodno sodelovanje UL 6. decembra 2018 ob 14.  v FDV-01 pripravila Informativni dan za mednarodno izmenjavo, na katerega ste vabljeni vsi, ki se želite izmenjave udeležiti prihodnje študijsko leto.