Predstavitev knjige Snježane Prijić Samaržija: Democracy and Truth.

1

Katedra za teoretsko in analitsko politologijo Fakultete za družbene vede je na sedežu Univerze v Ljubljani v Sobi rektorjev pripravila predstavitev knjige Snježane Prijić Samaržija: Democracy and TruthThe Conflict between Political and Epistemic Virtues.

Prisotne je naprej pozdravil rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Igor Papiča. Natalija P. Nardin, študentka na programu Študije politike in države je predstavila avtorico in njeno karierno pot. Prof. dr. Snježana Prijić Samaržija, rektorica Univerze v Reki je za tem predstavila svojo knjigo, nato pa sta  prof. dr. Žiga Vodovnik in doc. dr. Marinko Banjac izpostavila nekaj tematskih sklopov, ki ju naslavlja knjiga. Sledila je obsežna razprava, v kateri so se udeleženci ukvarjali predvsem z vprašanjem stroke, ekspertov in njihove vloge pri zagotavljanju čim boljših odločitev za skupno dobro na terenu demokratične politike.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 01. februar 2019 | v kategoriji: Dogodek, FDV