Predavanje mag. Stanke Štrukelj

V torek, 5. novembra 2019, je pri predmetu Diplomatski in konzularni odnosi predavala mag. Stanka Štrukelj, nekdanja študentka in magistrantka Fakultete za družbene vede, dolgoletna diplomatka, danes pa namestnica veleposlanika Republike Slovenije v Črni gori.

V svojem predavanju je predstavila razmisleke iz njene knjige, ki je izšla pri Založbi Fakultete za družbene vede, z naslovom »Izzivi delovanja Ministrstva za zunanje zadeve v spremenjenem mednarodnem okolju: pogled iz diplomatske prakse«. V razpravi, ki se je vnela po predavanju so se študentke in študentje dotaknili osnovnih izzivov diplomacije – njenega ustroja, potrebe po neprestanem izobraževanju diplomatov, težav pri aplikaciji znanj v različnih okoljih ipd.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 06. november 2019 | v kategoriji: