Skoči do osrednje vsebine

Obvestilo in vabilo študentom in študentkam: Medfakultetno impro prvenstvo 2024

Spoštovani študenti in študentke,

v marcu, študentskem mesecu kulture tudi letos organiziramo Medfakultetno impro prvenstvo 2024. Gre za projekt v sklopu programa Impro liga v produkciji Društva za kulturo in izobraževanje IMPRO, nevladne organizacije v javnem interesu, s podporo ŠOU v Ljubljani v sklopu Meseca kulture ter v partnerstvu z Mestno knjižnico Ljubljana.

Medfakultetmo impro prvenstvo 2024 je projekt impro gledališča, kjer študenti in študentke, ki so tudi gledališki improvizatorji_ke, predstavljajo fakultete Univerze v Ljubljani in se v študentsko obarvanih impro predstavah pomerijo za naslov najboljše študentske impro ekipe v Ljubljani. Vsi sodelujoči improvizatorji in improvizatorke iz fakultet UNI LJ imajo že vrsto let izkušenj na področju ustvarjanja improvizacijskega gledališča in tudi letos projekt poteka v živo in z vključevanjem občinstva s svojimi predlogi.

V treh marčevskih večerih v sklopu študentskega Meseca kulture bo potekal ternir 3 impro tekem s predstavniki_cami študentov_k improvizatorjev_k, ki se bodo najprej pomerili_e na dveh tekmovalnih predstavah in zadnji večer na finalnem obračunu. Vstop na vse dogodke je prost.

Letos na Medfakultetnem impro prvenstvu 2024 sodelujejo ekipe iz 13 fakultet:

Pravniki - Pravna fakulteta in Pravna fakulteta Univerze v Mariboru (PF + PFUM): Tereza Kolbezen in Danijela Brečko,

Fakulteta za matematiko in fiziko (FMF): Liza Močnik in Ian Kesar,

Družboslovci - Fakulteta za družbene vede in Pedagoška fakulteta (FDV + PeF): Stela Artes Štern in Sara Mitrovič,

Uporabni umetniki - Naravoslovnotehniška fakulteta in Fakulteta za arhitekturo (NTF + FA): Katarina Klemenčič in Nina Beganović,

Zdravstvo - Medicinska fakulteta in Fakulteta za farmacijo (MF + FFA): Pija Klemenčič in Katja Pestelj,

Živaloljubci - Biotehniška fakulteta in Veterinarska fakulteta (BF + VF): Katarina Trobiš in Tara Česnik,

Filozofska fakulteta (FF): Tina Grabnar in Nina Koritnik,

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo (AGRFT): Maruša Freya Voglar in Katja Predan.

RAZPORED DOGODKOV - MEDFAKULTETNO IMPRO PRVENSTVO 2024

Z dogodki začenjamo že prihodnji teden!

Prvi tekmovalni večer

SRE, 13. 3. 2024 ob 19:00 v Mediateki KOŽ:

Pravniki (PF + PFUM) vs. Fakulteta za matematiko in fiziko (FMF) vs. Družboslovci (FDV + PeF) vs. Uporabni umetniki (NTF + FA)

Drugi tekmovalni večer

SRE, 20. 3. 2024 ob 19:00 v Mediateki KOŽ:

Zdravstvo (MF + FFA) vs. Živaloljubci (BF + VF) vs. Filozofska fakulteta (FF) vs. Akademija za gledališče, radio, film in televizijo (AGRFT)

Finalni večer

SRE, 27. 3. 2024 ob 19:00 v Mediateki KOŽ:

Najboljše 4 ekipe prvega in drugega večera po glasovanju gledalcev.

Vstop na vse predstave je prost.

Več informacij o projektu Medfakultetno impro prvenstvo in preteklih izvedbah projekta lahko najdete na spletnem naslovu www.impro-liga.si/ ali pa na FB/improliga.si/.

Prisluhnete lahko tudi reportaži z lanskoletnega Medfakultetnega impro prvenstva na Radiu Študent na povezavi https://radiostudent.si/univerza/studentarija/medfakultetno-impro-prvenstvo

Impro liga je program, ki že 30 let poteka kot državno tekmovanje gledaliških impro skupin in ki še danes ostaja temeljni program improvizacijskega gledališča in stičišče vseh slovenskih improvizatorjev in improvizatork, ki so svoj izraz našli_e v tej uprizoritveni zvrsti od začetka 90. let dalje. Program poteka v okviru Društva za kulturo in izobraževanje IMPRO.

Projekt v sklopu Meseca kulture 2024 podpira ŠOU v Ljubljani. Soorganizacija: Mestna knjižnica Ljubljana

Za več informacij nam lahko pišete na liga@drustvoimpro.si.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 08. marec 2024 | v kategoriji: