Skoči do osrednje vsebine

Objavljeno poročilo na temo zaščite kritične infrastrukture proti kibernetskim grožnjam

Posnetek zaslona 2022-08-05 091539

Poročilo (polni naslov: Protecting critical infrastructures against cyber threats: An analysis of relevant regulation, good practices, international law and norms) je analitični rezultat štirih posvetov, ki smo jih izvedli Fakulteta za družbene vede, Evro-atlantski svet Slovenije, Urad vlade za informacijsko varnost in Microsoft. Poročilo se osredotoča na zaščito kritične infrastrukture v sektorjih energetike, bančništva, zdravstva in preskrbe z vodo.

Kritična infrastruktura in z njo povezane storitve so jedro naše družbe, vendar pa so zaradi prisotnosti na spletu vse bolj izpostavljeni nevarnostim kibernetskega prostora. Različni akterji ta prostor izkoriščajo za različne zlorabe, zbiranje podatkov (vohunjenje), zahtevanje odkupnin ter namerno uničevanje ali motenje storitev. Na področju kritične infrastrukture lahko takšni napadi povzročijo resno krizo širših družbenih razsežnosti. Zato je pomembno, da ponudniki in uporabniki vedno znova razmišljajo o varnostnih ukrepih in zaščiti.

Do celotnega poročila lahko dostopate na naslovu.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 05. avgust 2022 | v kategoriji: FDV