Objavljeni izsledki raziskave o življenju vojaških družin v času prvega zaprtja države zaradi pandemije

Janja Vuga Beršnak in Bojana Lobe sta v soavtorstvu z Živo Humer objavili članek Characteristics of pandemic work–life balance in Slovenian military families during the lockdown: Who has paid the highest price? v priznani mednarodni reviji Current Sociology. V članku so avtorice predstavile izsledke raziskave o življenju vojaških družin v času prvega zaprtja države, zaradi pandemije SARS CoV-2, pri čemer so analizirale vpliv dejavnikov na mikro in makro ravni. Avtorice pritrjujejo mednarodnim podatkom iz civilnega okolja, ki ugotavljajo, da so v času zaprtja držav levji delež skrbstvenih, gospodinjskih in šolskih obveznosti prevzele ženske, matere. V primeru vojaških družin so te naloge prevzele partnerke (redkeje partnerji), saj so bili pripadniki/-ice obremenjeni z dodatnimi delovnimi aktivnostmi (npr. vojaška vaja, varovanje meje, pomoč pri testiranju in drugo). Največ težav so z usklajevanjem imele velike družine s šoloobveznimi otroki.
Članek je nastal pod okriljem temeljnega znanstvenoraziskovalnega projekta Vojaškospecifični dejavniki tveganja za zdravje in dobrobit vojaških družin, ki ga financira ARRS.

Povezava do članka >>

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 11. oktober 2021 | v kategoriji: Raziskave