Objava Tanje Oblak Črnič in Barbare N. Brečko v reviji Information, Communication & Society

information, comm&society revija

Tanja Oblak Črnič in Barbara N. Brečko (FDV UL) sta v mednarodno odmevni reviji Information, Communication & Society objavili članek z naslovom »Enhancing sociality, self-presentation, and play: a case study of digital scenarios among schoolchildren in an epidemic context«. V okviru raziskovalnega dela na programskih skupinah Politološke raziskave in Internetno raziskovanje sta proučevali digitalne scenarije vsakdanjega življenja otrok, ko so bili v času epidemije COVID-19 soočeni z izzivi učenja na daljavo ter omejitvijo vrstniških in preostalih socialnih stikov. Študija primera je med 110 učenci 7., 8. in 9. razreda na izbrani osnovni šoli identificirala specifične in raznolike vzorce skupnostnega prakticiranja digitalnih tehnologij, ki sežejo od podpore osebnega druženja in samoprezentacije do kolektivnega povezovanja mladostnikov skozi digitalne igre. Prispevek predstavlja tudi pilotno raziskavo v okviru temeljnega projekta Medijski repertoarji mladih, ki ga vodi Tanja Oblak Črnič.

Več o projektu na medijimladih.si. Vabljeni/e k branju.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 24. november 2021 | v kategoriji: Raziskave