Na obisku na FDV predstavnika Fakultete za javno varnost s Kosova

DSC07165

V četrtek, 16. maja 2019, sta FDV obiskala dekan Fakultete za javno varnost na Kosovu izr. prof. dr. Bejtush Gashi in predavatelj ter doktorski kandidat Halil Asllani. S prodekanom izr. prof. dr. Iztokom Prezljem, predstojnico Katedre za obramboslovje doc. dr. Majo Garb in predstojnikom Obramboslovnega raziskovalnega centra prof. dr. Marjanom Malešičem sta se pogovarjala o možnostih pedagoškega in raziskovalnega sodelovanja na področju proučevanja obrambe in varnosti. Fakulteta za javno varnost sodi pod okrilje Kosovske akademije za javno varnost in skrbi za izobraževanje kosovskih policijskih in drugih varnostnih strokovnjakov. V pogovorih smo izpostavili značilnosti študija na obrambnem oziroma varnostnem področju na obeh institucijah, sodelovanje z ministrstvom za obrambo oziroma ministrstvom za notranje zadeve na področju izobraževanja in raziskovanja,  prepletanje pedagoškega in raziskovalnega dela, možnosti izmenjav študentov in pedagoškega osebja ipd.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 17. maj 2019 | v kategoriji: FDV