Karierni dan Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani

IMG_3207Na Fakulteti za družbene vede Univerze v Ljubljani smo v torek, 19. aprila 2016 v soorganizaciji s Kariernimi centri UL, Študentskim svetom FDV ter Kariernim centrom FDV organizirali Karierni dan Fakultete za družbene vede.

Dogodek se je pričel z osrednjo okroglo mizo z naslovom »Kariero je treba ustvariti«, na kateri smo gostili uspešne diplomante, nekdanje študente Fakultete za družbene vede Univerze v Ljubljani, ki so s študenti delili izkušnje svojih kariernih poti in spomine na študentska leta, hkrati pa navzočim podali tudi kakšen koristen nasvet. Govorci okrogle mize so bili direktorica Kinodvora, ga. Nina Peče Grilc, g. Aljoša Bagola, partner in izvršni kreativni direktor oglaševalske agencije Pristop Creative, g. Luka Kogovšek, direktor portala ona-on.com, mag. Nina Luin, urednica na Radiu 1, fotografinja in samostojna ustvarjalka ga. Katja Bidovec ter g. Domen Kos, direktor Inštituta za politični menedžment.

Okroglo mizo je otvoril prodekan za kakovost in razvoj na Fakulteti za družbene vede, izr. prof. dr. Tomaž Deželan, ki je poudaril izjemen pomen vzpostavljanja in vzdrževanja stikov z gospodarstvom in prakso, saj s tem fakulteta oz. univerza študentom bistveno olajša tranzicijo na trg dela, izpostavil pa je tudi, da si Fakulteta za družbene vede vseskozi prizadeva za vse oblike sodelovanja z okoljem.

Vsi sodelujoči govorci in govorke so se strinjali, da je praksa že v času študija izjemnega pomena in da je FDV fakulteta, ki nudi ogromno, vendar pa je potrebno znati znanje prenesti tudi v prakso. Med drugim so poudarili tudi, da je zelo pomembno, da so študenti pozitivno naravnani, samoiniciativni, predani in ambiciozni in da že v času študija najdejo svojo pot.

Po zaključku okrogle mize se je približno 50 študentk in študentov lahko preizkusilo v hitrih zmenkih z gostujočimi delodajalci in tako vzpostavilo stik ter pridobilo dragocene izkušnje. Na hitrih zmenkih so sodelovala naslednja podjetja: Coca Cola HBC Slovenija, POP TV, Pristop, Ipsos, ITF -  Ustanova za krepitev človekove varnosti, podjetje Skica 5  ter Informacijska pisarno OZN na Dunaju.

Foto utrinki (avtorica fotografij: Tina Kozic Kolšek)

Besedni utrinki z okrogle mize:

Nina Peče Grilc: »Vsaka zaposlitev ni nujno kamen na karierni poti in ni vsaka izkušnja nujna za kariero.«

Aljoša Bagola: »Ne rabim biti v ideji službe ampak sem v službi idej…Kariera je poroka, za celo živjenje.«

Luka Kogovšek: »Bodite ambiciozni. Najti tisto, kar je v trendu in raste ter tam narediti nekaj vidnega. To je pomembno.«

Nina Peče Grilc: Na vprašanje, katere osebnostne lastnosti so ključne za izgradnjo dobre kariere je odgovorila, da so to po njenem mnenju samostojnost, zavračanje avtoritete, to da iščeš sam svojo pot – težjo pot, da si se pripravljen učiti, pomembna je kreativnost, ustvarjalnost, radovednost, ključno pa nadgrajevanje in napredek.

Domen Kos meni, da je pomembna vrlina ta, da veš, kje je prava meja, da znaš stvari dokončati.., na začetkih poti je težko reči »ne«, ne selekcioniraš še,…

Domen Kos: »Pomembno je, kako vidimo same sebe in s tem vplivamo na percepcijo, pomembna je pozitivna naravnanost in da je človek odprt in iskren v vseh odnosih, vse to prinaša zadovoljstvo.«

Mag. Nina Luin pravi, da je ključna pozitivna energija, pripravljenost narediti marsikaj, biti pismen in samoiniciativen. In dodaja: »Nič ni tako grozno, kot na prvi trenutek zgleda, delajte kar imate radi…«

Aljoša Bagola: »Pomembna je predanost, pripravljenost prenesti poraz in prijeti za vsako delo. FDV ustvarja in ti zagotavlja s svojo splošnostjo in občostjo odličen ekosistem razumevanja sveta – vse, kar dobite na FDV morate znati unovčiti, zavedati se morate, od kod prihajate. Pomembna osebnostna lastnost je čustvena inteligenca, to da znaš biti diplomatski, da znaš unovčiti svoj trud in si postaviti svojo ceno…FDV je zelo dober faks.«

Katja Bidovec: »Pomembna je želja po raziskovanju, napredovanju, po spoznavanju »več«, sprejemanju in neobsojanju, po samoiniciativnosti, ciljih in po uspehu… FDV ti da dobre temelje.«

Luka Kogovšek: »Na začetku poti je pomembno, kam greš v prvo službo, bistvo je, da zagrizeš v nove projekte, potrebno je najti neko trendovsko področje, ki raste in tam zgraditi nekaj vidnega.«

Nina Peče Grilc: »Potrebno je poudariti pomen priložnosti, ta pride v različnih oblikah, ni nujno, da jo takoj prepoznamo.«

Na vprašanje, katere so bile njihove največje ovire na karierni poti, je omenil Domen Kos, da je bistveno »ali vidiš ovire ali pa vidiš izzive«, Aljoša Bagola pa odgovarja: »Jaz sem bil sam sebi vedno največja ovira. Pomembno je prevzemanje odgovornost. Strah pred delanjem napak je zakoreninjen v nas, premagovanje ovir je življenjska šola.«

Luka Kogovšek je izpostavil, da je najpomembnejša asertivnost, to da znaš samega sebe prezentirati, promovirati, da delaš napake in da nisi pasiven.

Nina Peče Grilc: »Poklici FDV-ja so kvečjemu poklici prihodnosti, ne preteklosti.«

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 20. april 2016 | v kategoriji: Dogodek