Gostovanje prof. Vlastimila Havlíka z Univerze Masaryk

Gostujoce predavanje prof. HavlikOd 12. do 16. novembra 2018 je Katedra za analizo politik in javno upravo gostila prof. Vlastimila Havlíka z Univerze Masaryk. Profesor Havlík je gostoval pri predmetih Politična participacija ter Politika na območju bivše Jugoslavije na dodiplomskem programu Politologija - študije demokracije in upravljanja (nosilka predmetov: prof. dr. Alenka Krašovec). Temi njegovih predavanj sta bili politična participacija ter češki komunizem in demokratična tranzicija.

Profesor Havlík dela kot izredni profesor na Oddelku za politične znanosti in raziskovanje na Mednarodnem inštitutu za politične znanosti, Fakulteta za družbene vede Univerze Masarykk. Bil je Fulbrightov  gostujoči raziskovalec na Northwestern University, Illinois, ZDA. Njegove raziskovalne in pedagoške dejavnosti vključujejo populizem, strankarsko politiko v Srednji in Vzhodni Evropi ter evropeizacijo in evroskepticizem. Prof. Havlík je tudi član skupine Team Populism, mednarodne raziskovalne skupine, ki se ukvarja z analizami in trenutnim razvojem populizma v Evropi in Ameriki. Redno objavlja članke, ki se ukvarjajo z vprašanji, kot so vzhodnoevropske politike in družbe, komunistične in postkomunistične študije ter evropska politika in družbe. Napisal in uredil je več knjig, ki se osredotočajo na češko politiko in populizem. Prof. Havlík je tudi glavni urednik  zbornika Czech Journal of Political Science.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 05. december 2018 | v kategoriji: Dogodek, International