Gostovanje prof. Jenny Suchland z Državne univerze v Ohiu

DSC08908_resizeV ponedeljek, 7. marca 2016, je na FDV gostovala profesorica Jenny Suchland z ameriške Državne univerze v Ohiu (Oddelka za slovanske in vzhodnoevropske jezike in kulture) v okviru predmeta Študije turizma in potovanj (nosilec in izvajalka predmeta: izr. prof. dr. Marjan Hočevar in doc. dr. Simona Zavratnik). Na predavanju z naslovom Trgovina z ljudmi in žrtve globalizacije (Human Trafficking and the Making of Globalization’s Victims) so bile obravnavane povezave med globalizacijo in trgovanjem z ljudmi ter vprašanje, zakaj se nekatere oblike nasilja, ki jih prinaša globalizacija, dojemajo kot kršenje človekovih pravic, druge pa so normalizirane znotraj sodobnih ekonomskih praks.

Prof. Jenny Suchland je doktorirala na Univerzi v Teksasu, njeni strokovni področji sta transnacionalne feministične teorije in človekove pravice. Trenutno se ukvarja z genealogijo globalnih političnih diskurzov o človekovih pravicah žensk, s poudarkom na trgovini z ljudmi za spolne namene in spolnem nasilju. Raziskuje, kako se je spoštovanje človekovih pravic razvijalo na svetovni ravni ter primerjalno v sovjetski in postsovjetski Rusiji. Več o prof. Suchland si lahko preberete na spletni strani: https://slavic.osu.edu/people/suchland.15.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 08. marec 2016 | v kategoriji: Predavanje