Gostovanje prof. Chytileka z Univerze Masaryk

Gostujoce predavanje prof. ChytilekKatedra za analizo politik in javno upravo je od 22. do 27. novembra 2018 gostila prof. Romana Chytileka z Univerze Masaryk. Prof. Chytilek je sodeloval pri predmetih Politične stranke in strankarski sistemi (nosilka predmeta: prof. dr. Danica Fink Hafner ) ter Volilne študije (nosilka predmeta: prof. dr. Alenka Krašovec) na dodiplomskem programu Politologija - študije demokracije in upravljanja. Njegova predavanja so se osredotočala na odprtost strankarskih sistemov s praktičnimi aplikacijami ter razmerjem med volilnimi sistemi in volilno kampanjo.

Profesor Chytilek je  izredni profesor na Oddelku za politične znanosti ter Mednarodnem inštitutu za politične znanosti Univerze Masaryk, trenutno je tudi prodekan za študijske zadeve. Leta 2015 je doktoriral iz večinskih volilnih sistemov. Druga področja njegovega raziskovanja so: volitve, strankarski sistemi, raziskovalna metodologija ter  eksperimentalna politična znanost. Je avtor in soavtor več knjig,  med drugim Party nomination strategies in flexible-list systems: Do preference votes matter? (2017), Theory and methods of political marketing  (2012)  ter Election systems (2009).

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 06. december 2018 | v kategoriji: Dogodek, International