Gostovanje dr. Hang Yuana iz Sečuanske univerze iz Chengduja na Kitajskem

IMG_20190118_100739

Med 14. in 18. januarjem 2019 je Fakulteta za družbene vede gostila izr. prof. Hang Yuana iz Sečuanske univerze na Kitajskem. Predaval je pri dveh predmetih, in sicer na doktorskem študiju pri predmetu Teorije družbe (nosilec predmeta je prof. dr. Igor Lukšič). Naslov predavanja je bil Kitajska kot mednarodni akter: pobuda En pas ena pot, kjer je obravnaval spremembe v mednarodni strukturi, še posebej o pomembnosti »mehke moči« v informacijski dobi, ki je Kitajsko s pobudo En pas ena pot postavila na mesto pomembnega mednarodnega akterja. Predaval pa je tudi pri predmetu Primerjalne politike, ki se izvaja na univerzitetnem programu Politologija - študije politike in države.

Hang Yuan je izredni profesor na Sečuanski univerzi v Chengduju na Kitajskem, je tudi namestnik direktorja Skupnega raziskovalnega središča za proučevanje mednarodnih odnosov Sečuanske univerze in Univerze v Varšavi. Doktoriral je na Univerzi v Gentu v Belgiji in sodeloval v raziskovalnem projektu na temo družbenih dimenzij odnosa med EU in Kitajsko. Njegova raziskovalna področja vključujejo odnose med EU in Kitajsko, evropske študije, kitajsko zunanjo politiko, mednarodni red in globalno vladanje. Objavil je številne akademske prispevke kot tudi osnutke zakonov. Svoje delo je predstavil na številnih akademskih konferencah, med drugim tudi na UACES, EISA, ECPR in WISC. Je eden vodilnih članov državnega raziskovalnega projekta na temo EU in svetovno družbeno vladanje, ki poteka pod okriljem kitajskega državnega družbeno-znanstvenega sklada.

Gostovanje je bilo sofinancirano s sredstvi EU v okviru sheme Erasmus+ kreditna mobilnost.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 21. januar 2019 | v kategoriji: FDV