Ekipa FDV zmagala v finalnem tekmovanju European Ethics Bowl

eeb

V sredo, 9. decembra, je Inštitut Evropske investicijske banke gostil virtualno finale tekmovanja European Ethics Bowl.

V finalu je zmagala ekipa iz Fakultete za družbene vede, v sestavi Gregorja Kokala Golčerja, Eme Žagar in Mete Štuhec, ki se je pomerila z ekipo Alumni programa poletne šole Inštituta Evropske investicijske banke iz Luksemburga.

Etične dileme na katere sta ekipi debatirali so bile:

1. Kmalu bo v obtoku cepivo za novi koronavirus. Katere etične pomisleke bi morali upoštevati pri distribuciji in alokaciji cepiva različnim državam?
2. Bi moralo biti cepivo obvezno ali ne?
3. Imajo podjetja pravico omejiti ponujanje svojih storitev le cepljenim ljudem (npr. potovanje z letalom)?

Kot zmagovalci tekmovanja naši študentje naslednje leto potujejo v Luksemburg pod okriljem Evropske investicijske banke.

Nazaj na seznam vseh obvestilObjavljeno: 10. december 2020 | v kategoriji: