Skoči do osrednje vsebine

[Častni shod] Priznanje za življenjsko delo: prof. dr. Miroslav Stanojević

Stanojević_splet

Prof. dr. Miroslav Stanojević je bil na Fakulteti za družbene vede UL zaposlen od leta 1992, od leta 2013 do letos je bil predstojnik Centra za proučevanje organizacij in človeških virov pri Fakulteti za družbene vede UL. Njegovo raziskovanje na področju dela, delovnih razmerij, trga dela, socialnega dialoga in vpliva zaposlovalnih politik na družbenoekonomski položaj zaposlenih v evropskem okolju ponuja elemente za kritično evalvacijo in spremembo procesov oblikovanja javnih politik, na svojem znanstvenem področju je raziskovalec z najvišjim indeksom citiranosti v Sloveniji, med njegovimi objavami so najuglednejše evropske znanstvene revije. Bil je vodja in raziskovalec v številnih mednarodnih in domači raziskovalnih projektih, sodeluje v različnih mednarodnih in evropskih organizacijah/raziskovalnih institucijah.

Bibliografija in biografija prof. dr. Stanojevića izkazujeta, da je s svojim delom bistveno prispeval k razvoju znanosti, pomembno vplival k evalvaciji in oblikovanju javnih politik v slovenskem in mednarodnem okolju ter prispeval k razvoju in ugledu fakultete v javnosti.

Čestitke!

Prejemnice in prejemniki priznanj FDV za leto 2021 >>