Skoči do osrednje vsebine

[Častni shod] Priznanje za izjemne dosežke na področju dviga ugleda fakultete: prof. dr. Damjan Lajh

Damjan LAjh_splet

Prof. Lajh je v okviru štirih projektov Jean Monnet na različnih osnovnih in srednjih šolah po celi Sloveniji spodbujal učenje evropskih vsebin v podeželskem okolju, izvedli so projekt učenja evropske raznolikosti: spoštovanje večkulturnosti, večjezičnosti, manjšin in migracij v Evropski uniji. Mladi so imeli možnost sodelovati na zaključnih dogodkih v Ljubljani, Zagrebu in Trstu ter na delavnicah v Kranjski Gori. S projekti so krepili aktivno državljanstvo in se s pripravo didaktičnih iger trudili narediti Evropsko unijo razpoznavno za učence osnovnih šol.

Didaktična igra Čutim Evropo je bila tudi ponatisnjena s podporo Urada Vlade RS za komuniciranje za namen promocije slovenskega predsedovanja Svetu EU. Sodeloval je pri projektu Šola ambasadorka Evropskega parlamenta, kjer je soizvajal izobraževanja za učitelje iz več kot 50 različnih srednjih šol. Vodil je tudi center odličnosti Univerze v Ljubljani Jean Monnet, v okviru Erasmus+ programa pa razvijal  visokokakovostno strokovno in znanstveno raziskovanje.

Čestitke!

Prejemnice in prejemniki priznanj FDV za leto 2021 >>